Dnes Vám přinášíme nový fotoset a rozhovor s úžasnou tanečnicí, modelkou a naší dlouhodobou spolupracovnicí Kateřinou Holomkovou.

V kolika letech jsi začala tančit? Co Tě přivedlo právě k tomuto stylu, street dance?

Tančit jsem začala asi ve 13 letech. Tehdy mi (jakožto úspěšné aerobikové závodnici pozn. red) byl mojí trenérkou doporučen kroužek tance, k dalšímu rozšíření mé pohybové průpravy.

Aktuálně také dáváš soukromé i veřejné hodiny ve FITDANCEART je to velký krok stát se ze žáka učitelem?

Je to skvělý pocit, člověk za svojí dráhu nasbírá mnoho zkušeností a moct tyto nabité zkušenosti předat je pocit k nezaplacení. Obzvláště pokud student má stejný zápal a radost z pohybu.

Je to těžké vytvářet stále nové choreografie? Máš někoho, něco co Ti při tom pomáhá, nějakou múzu řekněme?

Vytvářet choreografie pro mě bylo dlouhou dobu zcela nepředstavitelné, ale pak po několikaletém tréninku prostě přišel okamžik zlomu a začlo to jít prostě samo. Choreografie se ve mně tvoří na základě inspirace, kterou nacházím v životních situacích, které se mi dějí. Často to je například zklamání z lásky či obdiv k určité osobě. Moci ze sebe vydat to, co prožívám je pro mě neskutečně osvobozující pocit. Zvláště pak, když to mohu předat svým studentům na lekci a divákům při vystoupení.

Z toho co vím, jsi také poměrně úspěšná modelka, nedávno u nás vyšel i fotoset s Tebou v hlavní roli, je to u tanečnic běžné nebo ty jsi v tomhle směru řekněme výjimka?

Myslím, že u tanečnic není až tak nezvyklé, že přilnou k modelingu. Mají většinou pěkné postavy, umí pracovat s tělem a také s mimikou. Což se fotografům většinou líbí.

A jaký styl fotek Ti sedí nejvíce? Máš nějaké oblíbené téma, nebo motiv?

Myslím, že nejvíce ke mně jdou fotky v přírodě. Spojení lidské krásy s krásou přírodní je něco co už často označuji jako božské a tím nemyslím pouze fotografie své, ale i ostatních modelek.

A mimo tanec a modeling věnuješ se ještě něčemu? Sportu, literatuře například?

Dalším mým koníčkem je vizážistika, v současné době rozšiřuji své portfolio o nejrůznější projekty. A musím se přiznat, že jsem teď byla i párkrát oslovena, abych si stoupla za objektiv fotoaparátu a ani to mi nebylo cizí. Z fotek se teď pomalu stává závislost, kterou moje okolí někdy přijímá a někdy ne. Doufám, že se tomu budu moct věnovat dál.

Co oblékání? Dneska Ti to velice slušelo, máš nějakou oblíbenou značku, nebo módní butik?

Děkuji. Ano mám své oblíbené značky. Hodně jsem si teď oblíbila např. obchod Mohito a zcela mě uchvátila i nová kolekce v obchodě Stradivarius.

Kde by ses v ideálním případě chtěla vidět za 5-10 let?

5-10 let je dlouhá doba a dá se za ni stihnout spousta práce. Celkově bych se ráda podílela na čím dál tím větších a lepších projektech a svou tvorbou oslovila širší a širší vrstvy. Často jsem unešena s jak moc talentovanými lidmi spolupracuji a setkání s každým z nich mě vždy něčím obohatí, proto bych se na své cestě ráda setkávala s dalšími umělci.

Na co se mohou tví fanoušci v nejbližší době těšit, kde Tě mohou vidět?

Určitě se v nejbližší době mohou těšit na nový videoklip, který právě natáčím v Praze a o kterém si myslím, že bude opravdu super. Cítím to v kostech. A také se mohou těšit 17.6. na vystoupení v plzeňské Alfě, kde vystoupím společně se studenty svého kurzu.